Lehet olyan helyzet, amiben ki kell menekülni az EU-ból – véli a Mi Hazánk EP-képviselője
Borvendég Zsuzsanna azonban egyelőre a maradásra szavazna, bár fájó szívvel.
Borvendég Zsuzsanna azonban egyelőre a maradásra szavazna, bár fájó szívvel.
A brit napilap szemleírója szerint a hízelkedésnek súlyos következményei lehetnek.
25 év után lezárultak a tárgyalások, és minden részletben megegyeztek az érintett dél-amerikai országok és az EU-t képviselő tárgyalódelegáció. Megkötötték az EU–Mercosur szabadkereskedelmi megállapodást, egy olyan piac jött létre, ahol 700 millió ember él. A franciák tiltakoznak ellen, a lengyelek támogatják őket, de ez még kevés az egyezmény kisiklatásához.
Az Európai Bizottság költségvetési főigazgatóságát kérték fel, hogy dolgozza ki a gyakorlati lépéseket. Törvényi változtatásokra nem is lenne szükség.
Csak 80 százalékos töltöttségűek a földgáztárolóink, ami az uniós átlag alatt van.
Kedden dönthet a Berni egyezmény állandó bizottsága a farkasok védelmének felpuhításáról. Természetvédelmi szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy kilövésük könnyítése álmegoldás, ami könnyen visszaüthet. A farkasok szempontjából várhatóan kedvezőtlen döntés azonban nem jelent azonnali mészárlást. Aki akarja, továbbra is szigorúan védheti, de a lépés könnyen lehet rossz precedens az uniós természetvédelem jövőjét nézve.
A kormánypárt azt is bejelentette, hogy nem fogadnak el támogatást az Európai Uniótól. Irakli Kobahidze kormányfő szerint a grúz nép büszke, önérzetes és gazdag történelemmel rendelkezik, ezért számára teljesen elfogadhatatlan alamizsnaként tekinteni az uniós integrációra.
Egy új felmérés szerint az uniós polgárok egyre inkább Amerika-szkeptikusak, és úgy vélik, itt az ideje, hogy az EU saját külpolitikát folytasson, és lazítsa kapcsolatait Washingtonnal.
Több százezer emberéletet követelt, hogy az egészségügy a rendszerváltás óta nem szerepel a kormányzati prioritások között. Ez a terület is azok közt van, ahol Magyarország egyre jobban lemarad már nemcsak az EU-ban, hanem a visegrádi országokhoz képest is.
Elvitelre – a podcast, amelyben a hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk. Csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! A héten: Alekszej Navalnij könyve és Orbán vs. EU.
Egyre kevesebben bíznak Ukrajna győzelmében Európa-szerte, mégis kitartóan elutasítják az európaiak az orosz agressziót és ragaszkodnak a háború áldozatainak támogatásához. Olyan nagy az összhang, hogy még a Fideszes Gál Kingának is dolgoznia kellett a fújolásért. Európai körkép a háború ezredik napja után.
Javult a helyzet az utóbbi tíz évben, de korántsem eléggé.
A gazdaság zsugorodásán már érződik a zárolt uniós források hiánya, Orbán Viktor nyakasságát viszont kínai és amerikai ígéretek táplálhatják.
Mindeddig a magyar biztoson kívül még hat pozícióról nem döntöttek a képviselők, most ez is bekövetkezett.
A vizsgálódást az Európai Bizottságra és a tagállami hatóságokra bízták.
Többpólusú szerkezet felé halad a világ, és az EU-nak gyorsan önállósodnia kell, hogy megtalálja a maga szerepét ebben a felállásban, figyelmeztet véleménycikkében Andreas Ernst külpolitikai szerkesztő.
Felhúzta az EU a kínai autók előtt a vámfalat, amit könnyű megkerülni. Kérdés, a szigor segít-e a bajba került európai gyártókon?
Az európai szövetségesek egyre inkább készülnek a béketárgyalásokra, amelyeken szóba jöhet, hogy Ukrajna engedjen át területeket Oroszországnak, ha megfelelő biztonsági garanciákat kap.
Egy új EU-s jogszabály miatt még annak hatályba lépése előtt felhagy a politikai hirdetések kiszolgálásával a Google valamennyi felületén.
Nem lenne jó, ha az EU saját intézkedéseivel vagy tartós tétlenségével lehetővé tenné a jogállamiság visszaszorulását a tagállamokban, ezért itt az ideje, hogy ennek megfelelően vizsgáljuk magát az Uniót is, írja Dimitry V. Kochenov és Laurent Pech, a CEU Demokrácia Intézetének kutatói. Vélemény.